Dit is zo lekker, ceviche van kabeljauw . Vis garen in citrusvruchten, de zuren zorgen ervoor dat de vis langzaam gaart. Het recept wat volgt heb ik naar eigen smaak aangepast. Koriander vervangen door bladpeterselie en een dressing in de foodprocessor gedaan, daardoor krijg je een mooie gladde saus voor over je vis. Maar je kan het natuurlijk ook maken zoals hier beschreven. Echt een aanrader, wel hele verse vis gebruiken.
Ingrediënten
400 gram kabeljauw
2 rode pepers
4 limoenen
3 cm verse gember
2 theelepels suiker
7½ gram koriander
Bereiding
Snijd de vis in plakjes van een 1/2 cm en leg ze in een ondiepe schaal. Snijd het steeltje van de rode peper. Halveer de peper in de lengte en verwijder met een scherp mesje de zaadlijsten. Snijd de peper in dunne reepjes en voeg toe aan het limoensap. Rasp de gember erboven en roer de suiker en het zout erdoor. Houd 2 eetlepels van de marinade over en schenk de rest over de vis. Dek af en laat minimaal 2 uur in de koelkast marineren. De vis is nu wit van kleur en niet meer rauw. Schenk de rest van de marinade erover en bestrooi met de koriander.
Zo, dat ziet er lekker uit! Wij zijn momenteel in Peru en ceviche is heerlijk. Leuk dat je het met hollandse kabeljauw maakt, lekker voor de komende zomerse dagen!
Wat leuk, fijne vakantie!
Ziet er heerlijk uit! Waarom koriander vervangen door peterselie? Hou je niet van koriander of gewoon niet in huis?
Hi Bettina, ik houd niet van koriander, dus vervang ik het vaak door peterselie.
Als Zeeuws importwuufje lust ik inmiddels alles wat uit het water komt. Maar zo’n ceviche van spartelverse vis spant toch echt wel de kroon! Hoe heerlijk kan vis zijn.